BezpiecznaCiaza112023

Śniadania i kolacje dla malucha

12 lata 3 miesiąc temu #289780 przez sylka
U nas często jest robiony ryz na mleku z owocami lub płatki ryżowe, kasza manna z owocam lub sokiem, wszelkie kaszki, płatki owsiane + owoce, kluski kładzione z serka Danio. Tylko to raczej jako podwieczorek bo tuż przed spaniem Kuba pije mleko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289827 przez Monix
U nas ze śniadaniami też jest problem, bo Nadia oprócz parówek nie je nic innego (do tego pomidorek i ogórek świeży) :dry: Kiedyś jadała chlebek z wędliną, ale już jej się odwidziało :S Na jajecznice też jest obrażona. Kaszki również odpadają. Ech... no jest problem :(

Na kolacje dostaje butle z mlekiem oraz kaszką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #290429 przez Emme
Dopisuję do śniadania zupę mleczną np z makaronem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #290513 przez natmur11
u nas jajecznica z kielbaska bo inaczej sie nie da:/ parowki, czasem kanapeczke z serkiem homogenizowanym albo dzemem. sery zolte zdecydowanie na nie. Na kolacje raczej zjada drugie danie obiadu po drzemce gdzies kolo 17. w miedzy czasie jakies platki na sucho przekasi czy kielbaske w reke. Klaudia nie przepada za szynkami woli zdecydowanie kielbase w lasce bez flaka oczywiscie. Z nabialu jada tylko mleko, czasem jogurt do picia z mlekovity i 2-3 lyzeczki platkow z mlekiem od mamy. zadne zupy mleczne, kaszki manny, czy platki owiasne a nawet ryz na mleku budyn czy kisiel sa na zdecydowane nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #290524 przez bombel779
Emme ja dzisiaj robiłam naleśniki na kolację i tak sobie myślę może one by podpasowały Toli? Z naleśnikami jest o tyle fajnie że można je podawać na tysiąc sposobów, zarówno na słodko jak i na słono - z warzywami, mięsem, serem,.. (ja osobiście uwielbiam naleśniki z brokułami i ze szpinakiem :) )
Z tego co piszesz - jajka Tola lubi, a więc żeby nie robić codziennie jajecznicy :P na przemian możesz podawać jajko na twardo i na miękko (wiem że to nie jest wybitne urozmaicenie ale zawsze to ODROBINA czegoś innego :P )
Poza tym przychodzi mi na myśl: twarożek (ze szczypiorkiem, z rzodkiewką,...),jak nie będzie chciała jeść na chlebie to może zjeść sam twaróg, łyżeczką ;) (Ja ostatnio zrobiłam Jasiowi makaron z pokruszonym twarogiem i chyba mu smakowało :) ),hmmm co tam jeszcze?
Może płatki śniadaniowe,jakieś sałatki/surówki jarzynowe ( Jaś czasem nie zje samodzielnego warzywa, np. ogórka zielonego,ale jak zrobię mu wielojarzynową surówkę to wsuwa wszystko ;) )


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #290572 przez Emme
Chyba muszę listę nielubianych rzeczy wydłużyć o twaróg, naleśniki zje, ale to od wielkiego dzwonu i to 2-3 kęsy. Jajko na twardo lubi, musze spróbować na miękko. Nie lubi słodkich rzeczy typu dżem, powidła.
Pomidorów i ogórków jej teraz nie daję, bo się trochę boję chemii, niedawno wyrzuciłam pomidora (z biedronki), którego kupiliśmy do sałatki na jej ur (czyli pod koniec listopada), a był nienaruszony...
Dziś zrobiłam jej omleta z kiełbaską i trochę zjadła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #290594 przez sylka
możesz zrobić kluski lane na mleku, placki z jabłkami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #290602 przez bombel779
Qrczę muszę przyznać że dosyć wybredna ta Twoja Tola :P Jasiu na szczęście (odpukać!) zajada się niemalże wszystkim co mu podam więc nie muszę się specjalnie zastanawiać co mu podać.
Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #290788 przez Emme
ogólnie to nie mam problemu z nią jesli chodzi o jedzenie, ale nie zawsze ma ochotę jeść to co jej daję, ale na podjadanie z mojego talerza nie narzekam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #291861 przez bombel779
Emme napisał:

ale nie zawsze ma ochotę jeść to co jej daję, ale na podjadanie z mojego talerza nie narzekam ;)

Aaaa to jest podstawa!! ;) :D


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #292201 przez natmur11
ostatnio moja siostra smazy takie plecuszki ala pancakes czy jakos tak z bananem. mala je uwielbia sama musze sprobowac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293915 przez Gosiaczek31
My tez czasem mamy problem z jedzeniem. Bo niby Kuba je wszystko ale musi miec na coś ochotę. raz zje kaszke a innym razem ani rusz. Albo je sam chleb albo samą wedlinę czy ser zółty. Jajka tylko w barszczu białym. Chyba tylko na parówki nigdy nie był obrazony. nieraz nastoję się przy garach a moje dziecko nawet nie spróbuje.

może niekoniecznie na śniadanie ale polecam pierogi z bananem lub ze szpinakiem.Pychotka :silly:

Emme a może spróbuj jej dawać kilka różnych rzeczy na raz żeby sama sobie wybrała co chce jesc np. ser biały, żółty, wędlinę, pieczywo, płatki, mleko, jogurt jakieś warzywa czy owoce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #404128 przez athe
super macie pomysły

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #404297 przez iwonaryki
Nasza Marysia je dosłownie już wszystko oczywiście przemielone ma już dużo ząbków ale nie aż tak dużo aby tak normalnie gryzła :) tam ja podaję jej rano np z dwa serki , przemielonego banana i mleko na obiad to z Gerbera zupkę jej podgrzewam , lub sama jej ugotuję naparzę np ziemniaczka do tego rybka i kalafior i potem herbatkę jej podaję na kolację podaję jej np zupę lub ryż z musem jabłkowym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #625417 przez Lulka
Mój mały wcina wszystko chętnie, często jemy na śniadanie serek wiejski, twarożek bądź kanapeczka z serkiem topionym czy żółtym. Jednak zastanawia mnie to od kiedy można zacząć podawać dziecku płatki kukurycziane?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl